0

RFID NFC čipy

NFC neboli Near Field Communication je technologie, která umožňuje výměnu dat mezi čtečkou a jakýmkoli kompatibilním mobilním zařízením nebo mezi samotnými zařízeními. Jedná se o technologii používanou vaší kreditní kartou pro bezkontaktní platbu. Výhodou této technologie je, že v zásadě není nutná žádná aplikace. Stačí přiblížit obě zařízení. Buďte opatrní, nesmí se od sebe příliš vzdálit: maximálně deset centimetrů!

V NAŠEM SORTIMENTU A E-SHOPU NAJDETE SPOUSTU ČIPŮ, KTERÉ SPADAJÍ PRÁVĚ POD PROTOKOL NFC. U většiny z nich najdete značku NFC pro lepší orientaci.
V zásadě se jedná o tyto čipy spadající pod NFC Forum:
 Mifare Ultralight, NTAG203, NTAG213, NTAG215, NTAG216, Mifare Ultralight C, Mifare S50 1k, Mifare Desfire 4k, Topaz 215

Kde se používá NFC:

NFC pracuje s čipem, který umožňuje výměnu informací mezi dvěma zařízeními. Může to být mezi dvěmi telefony, mezi telefonem a platebním terminálem nebo pouzdrem. Tuto technologii používají výrobci bezkontaktních platebních karet. Pokud je vaše karta kompatibilní, je na ní malé logo podobné logu Wi-Fi.

Ano, telefony Apple jsou vybaveny technologií NFC od iPhone 6, použití je ale velmi omezené.  Čip NFC u Apple se dá využít  pouze pro mobilní platby prostřednictvím Apple Pay.

V systému Android můžeme udělat mnohem více, pokud je tento malý čip integrován do našeho smartphonu.

Aktuální aplikace lze rozdělit do tří hlavních kategorií:

▪ emulace karty

▪ režim čtečky

▪ přenos dat typu peer-to-peer

V prvním případě se z telefonu stane jakási inteligentní karta. Tomu se říká „pasivní“ režim. Telefon odešle informace do přijímače NFC. Ta může být umístěna ve dveřích vývodů metra nebo v platebním terminálu. Existuje tedy mnoho využití: mobilní platby, jízdenky na dopravu, kupóny, jízdenky atd.

Druhá kategorie se týká samolepek, malých elektronických samolepek, které se někdy nacházejí na značkách ve městech nebo na autobusových zastávkách. Jinými slovy, předáním telefonu před tyto značky budete shromažďovat praktické informace, které se automaticky zobrazí v telefonu. Tento typ použití je podobný QR kódům. Tyto samolepky na laleznete níže.

Filtrování
Barva
Seřadit
19 Kč bez DPH 22,99 Kč s DPH
Skladem